قوانین و مقررات

قوانین پرتو سرور در تاریخ 1395/7/10 از پایه بازنویسی و تمام ایرادات موجود رفع شد. امیدواریم  کاربران عزیزان با رعایت تمامی مسائل و بندها، باعث دریافت بهترین خدمات از مجموعه پرتو سرور شوند.
ضمنا قوانین قعلی عطف به ماسبق میشوند و برای سرویس های قبلی نیز لازم الاجرا می باشند. مجموعه پرتو سرور به جهت حفظ کیفیت شبکه و وضعیت پشتیبانی خود، بدون هیچ اغماضی برای عدم رعایت قوانین برخورد میکند.


1- تحویل سرویس هایی که برای آنها تحویل آنی ذکر شده به صورت خودکار و سیستمی می باشد. در بعضی از مواقع ممکن است به جهت خطا داخلی سیستم ها، سرویس به صورت خودکار ایجاد نشود. برای اینگونه موارد سرویس به صورت دستی باید ایجاد شود که معمولا بین 1 دقیقه تا 12 ساعت زمان نیاز دارد. لطفا برای سفارش های خود این موضوع رو مدنظر قرار دهید

.
2 -ساعات پشتیبانی پرتو سرور از ساعت 8 صبح تا سلعت 14 و 16 تا 20 روزهای کاری می باشد. در ساعت های اعلامی تیکت های ثبت شده بین 1 تا 30 دقیقه بررسی شده و تعیین تکلیف میشوند. برای برخی مواقع ممکن است زمان پاسخگویی مقداری طولانی تر شود. در اینصورت تیکت های ثبت شده در اولین زمان بررسی شده و تعیین تکلیف میشود

.
3-کارکنان مجموعه پرتو سرور موظف می باشند با کمال ادب و متانت با کاربران عزیز مذاکره کنند و نهایت ادب از جهت ایشان رعایت شود. از کاربران عزیز و فهیم هم درخواست میشود این موارد را برای مواردی که نیاز به مذاکره دارند رعایت کنند. در صورت عدم رعایت این موضوع از طرف کاربران، امکان تمدید سرویس(های) کاربر برای دوره آتی وجود ندارد و به تیکت های کاربر متخلف هم رسیدگی نخواهد شد. در صورت تکرار مورد، سرویس(های) کاربر به صورت کامل حذف خواهد شد

.
4-از آنجایی که پرتو سرور برای کیفیت شبکه خود حساس می باشد، با تخلفات روی سرورها که موجب ارسال ابیوز (Abuse) شود برخورد خواهد شد.  برای اولین ابیوز سرور، سرور برای مدت 10 روز ساسپند شده و برای دومین ابیوز برای کاربر (تمامی سرویس ها مدنظر می باشد) تمامی سرورها برای مدت 15 روز ساسپند میشوند. امیدواریم باتوجه به حساسیت شبکه سرورها، کاربران عزیز حساسیت ما را نیز درک کنند
.

*موارد خلاف دیتاسنترها مواردی مانند نت اسکن، هک، دانلود عمومی از تورنت و  ... می باشد

**در صورت نیاز به لغو سرویس، مدت زمان مسدود بودن نیز با کارکرد سرویس محاسبه میشود


5-پرتو سرور به جهت احترام به کاربران خود، امکان لغو سرویس در هر زمانی را برای سرویس ها در نظر گرفته است.

*به جهت امنیت بیشتر، در صورت درخواست بازگشت وجه و ارسال شماره کارت بانکی، نام صاحب حساب و نام کاربر در پورتال باید یکی بوده باشد و مورد دیگری پدیرفته نیست
مبلغ قابل بازگشت کاربر با توجه به زمان باقیمانده از سرویس می باشد. زمان باقیمانده هم از فردای روز درخواست لغو تا زمان سررسید محاسبه میشود و روز جاری نیز با کارکرد سرویس محاسبه خواهد شد**
*** در صورتی که درخواست کاربر به جهت وجود مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد که در سرورها ایجاد شده و پرتو سرور قادر به رفع مشکل نباشد، مبلغ طبق بند بالا برگشت داده خواهد شد.
در صورتی که کاربر به دلخواه خود قصد لغو سرویس را داشته باشد یا دلیل برای پرتو سرور موجه نباشد، مبلغ قابل برگشت بعد از کسر 20 درصد به عنوان هزینه پشتیبانی واریز خواهد شد.
**** در صورت وجود ابیوز و درخواست کاربر برای لغو سرویس، مبلغ برگشتی با توجه به قسمت دوم بند بالا و کسر مبلغ آی پی برگشت داده میشود.
*****واریز هزینه به شماره حساب اعلامی بین 1 تا 5 روز ممکن است طول بکشد.

6-مسئولیت حفظ و حراست از پنل کاربری و سرویس هایی که در اختیار کاربر می باشد بر عهده وی بوده و  کاربر باید موارد امنیتی رو رعایت کنید.

7-برای سرورهای مجازی که کانفیگ خاصی به عنوان آفر ذکر شده مانند نصب دایرکت ادمین و ...، نصب رایگان فقط برای بار اول می باشد و درخواست انجام مجدد با پرداخت هزینه امکان پذیر است.

8-برای کلیه سرویس هایی که عنوان ترافیک مصرفی نامحدود درج شده، منظور استفاده منصفانه می باشد و مصرف بیش از حد باعث محدودیت پورت میشود.

9-هر گونه فشار بیش از حد روی سرویس ها که باعث افت کیفیت سرویس دهنده اصلی شود موجب لغو سرویس جاری میشود.

10-مسئولیت ایجاد و نگهداری بک آپ و پشتیبان سرویس برای تمامی سرویس ها اعم از سرویس های هاستینگ، سرورهای مجازی و اختصاصی بر عهده کاربر بوده ومسئولیتی متوجه پرتو سرور نمی باشد.

11-مدت زمان نگهداری سرویس های میزبانی و سرورهای مجازی بعد از سررسید، تنها 48 ساعت می باشد و  بعد از این زمان مسئولیت اطلاعات موجود بر عهده کاربر می باشد. ضمنا به منظور تامین هزینه نگهداری سرویس تا زمان تمدید، مبلغ 20 درصد از هزینه تمدید به فاکتور سررسید شده اضافه میشود.

12-منابع تخصیص شده به سرورهای مجازی به صورت اختصاصی و رزرو شده برای کاربر می باشد. پورت سرور بین وی پی اس ها به صورت اشتراکی می باشد و بین وی پی اس های روی سرور به صورت اشتراکی می باشد.

قوانین ممکن است هر زمانی تغییر کند. در این صورت از طریق بخش کاربری به صورت خبر اطلاع داده خواهد شد.
قوانین فوق لازم الاجرا بوده و هماهنگی های لازم برای بندهای مختلف نیز با اینماد هم هماهنگ شده.
در صورت مشکل با بندهای قوانین و قرارداد، ما همواره آماده شنیدن نظرات کاربران عزیز می باشیم.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

درباره ما

نام صاحب امتیاز سایت : محمدرضا رضازادهپرتو سرور فعالیت رسمی خود را از اواسط سال 1394 شروع کرد....

تماس با ما

نام صاحب امتیاز سایت : محمدرضا رضازادهآدرس پستی : استان تهران ، شهرستان قرچک ، خیابان شهید مدنی ،...

Powered by WHMCompleteSolution